preload img

Loading...

درباره ما

خیابان چمران، خیابان گلستان شرقی، نرسیده به بیمارستان آریا ساختمان پزشکان آپادانا، قرار دارد که شامل کلینیک داخلی ایراناو یا به قولی مرکز مشاوره بیماری¬ های گوارش و کبد ایرانا می باشد . به دلیل دارا بودن امکانات پیشرفته در زمینه بررسی بیماریهای کبد و مسائل گوارشی باعث شده است تا این مرکز در این زمینه در شرق کشور حرف اول را بزند. این کلینیک اولین موسسه ای است که به طور خصوصی در زمینه گوارش و کبد به صورت فوق تخصصی در مشهد به فعالیت مشغول است.

این مرکز ابتدا در قالب یک مجموعه با عنوان کلینیک آندوسکوپی در بیمارستان مهر از سال ۱۳۸۵ شروع به کار کرد؛ و تا سال ۱۳۹۲ به کار خود در این بیمارستان ادامه دادو بعد از چند سال تلاش برای تهیه ساختمان، جوازها، تجهیزات و پس از فعالیت آزمایشی بالاخره در سال ۱۳۹۳ با صدور مجوز فعالیت خود را به طور مستقل تحت عنوان کلینیک داخلی ایرانا آغاز کرد.

ساختمان پزشکان آپادانا دارای بخش هایی از قبیل مطب ها، سونوگرافی، داروخانه، آزمایشگاه می باشد و کلینیک ایرانا واقع در طبقه اول این ساختمان دارای بخش کلونوسکوپی و آندوسکوپی که به

ترتیب بررسی قسمت تحتانی و فوقانی دستگاه گوارش را انجام می دهد،ERCP که جهت بررسی مجاری صفراوی و سنگهای صفراوی وسنگ شکنی و بررسی پانکراس می باشد.این مرکز مجهز به دستگاه فایبرواسکن است که به تشخیص بیماریهای کبد و کبد چرب می پردازد.انجام کپسول آندوسکوپی نیز از دیگر خدمات این مجموعه می باشدکه جهت بررسی بیماریهای روده باریک است .این کلینیک با همکاری تعدادی از فوق تخصصین گوارش و کبد که از اساتید برجسته دانشگاهی می باشند توانسته گام مهمی را در بخش درمان بیماری های گوارشی درمشهد بردارد. و اولین مرکزی است که در مشهد انجام آندوسکوپی و کولونوسکوپی فقط توسط فوق تخصصیین گوارش و کبد انجام می شود .

از نظر تجهیزات پزشکی نیز باید گفت ” فایبرواسکن ” موجود در این مرکز آخرین ، پیشرفته ترین و در واقع تنها دستگاه موجود در شرق کشور می باشدو برای تشخیص میزان سختی بافت کبد از آن استفاده می شود که این روش تصویر برداری جایگزین نمونه برداری کبد شده است. لازم به ذکر است که این تکنولوژی چند سالی است که در دنیای پزشکی مطرح می باشد.

این کلینیک هم دارای مرکزی برای تشخیص و درمان بیماری ها می باشد و هم دارای فعالیت های تحقیقاتی در زمینه شناخت این بیماریها در منطقه و پیشرفت علم می باشد . چشم اندازی که مدیران این مجموعه در نظر دارند تبدیل کلینیک به یک مرکز فوق تخصصی کوچک در زمینه کبد و گوارش می باشد که حتی بتواند در زمینه سلول های بنیادی و پیوند کبد به فعالیت بپردازد. این مرکز به دلیل نیاز بالای مراجعه کنندگان با توجه به جایگاه مشهد به عنوان جتیتخت معنوی قصد دارد تا درآینده کلیه مراکز لازم برای تشخیص و درمان بیماریهای گوارش را اعم از مرکز رادیوگرافی مجهز و سایر اقدامات لازم. را در کنار خود داشته باشد .

ساعت کاری مجموعه صبح ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ می باشد که دارای مسئول فنی در هر شیفت می باشد. پرسنل مشغول به کار در این کلینیک شامل پرسنل تخصصی در زمینه بیهوشی و تکنیسین بیهوشی، پرستار، کمک پرستار و عده ای نیز کادر اداری می باشند .

http://iranaclinic.ir/wp-content/uploads/2015/10/iranaclinic.jpg