preload img

Loading...

آمادگی قبل از آندوسکوپی

آمادگی قبل از آندوسکوپی چیست؟

از ۸ ساعت قبل از آندوسکوپی هیچ گونه غذای جامد مصرف نکنید. مصرف آب قند و چای شیرین تا ۴ ساعت قبل از آندوسکوپی مانعی ندارد. از ۴ ساعت قبل از آندوسکوپی تا زمان عمل کاملا ناشتا باشید. وجود غذا در دستگاه گوارش مشاهده دقیق داخل مجرای گوارش و معده را دشوار می سازد و همچنین امکان وارد شدن ترکیبات درون معده به ریه ها در حین عمل دم وجود دارد. اگر شما ناشتای کامل نباشید عمل شما به روز دیگر موکول خواهد شد.

تذکرات مهم:

۱٫ در صورت مصرف قرص آسپرین، وارفارین و یا سایر داروهای ضد انعقادی حتما در زمان تعیین وقت اطلاع دهید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.
۲٫ در صورتی که مبتلا به بیماری قند(دیابت) هستید در زمان تعیین وقت اطلاع دهید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.
۳٫ در صورتی که به بیماری‌هایی مثل هپاتیت یا ایدز مبتلا هستید، حتما پیش از انجام اندوسکوپی این موارد را به پزشک خود اطلاع دهید؛ چرا که پزشکان به منظور پیشگیری از انتقال این بیماری‌ها از یک فرد به فرد دیگر، برای مبتلایان به این بیماری ها از اندوسکوپ‌های مخصوص این بیماران استفاده می‌کنند.
۴٫ در صورت ابتلا به هرگونه بیماری قلبی داشتن مجوز از پزشک معالج قلب ضروری می باشد.
۵٫ اگر به هر دلیلی دارویی مصرف می کنید پزشک و پرستار را در جریان بگذارید.
۶٫ دقت داشته باشید که وقت اعلام شده به بیمار فقط زمان حضور شما در کلینیک میباشد و نوبت و انجام عمل بسته به طولانی شدن زمان عمل بیماران و با توجه به نظر پزشک و شلوغی مرکز تنظیم خواهد شد. خواهشمند است در هنگام حضور در مرکز صبور باشید.بنابراین توصیه می شود بیمار و همراهش وقت خود را از قبل تنظیم نمایند.
۷٫ پس از انجام اندوسکوپی اگر دچار هر مشکلی نظیر خونریزی، درد بیش از حد، تهوع و استفراغ یا تب شدید شدید، هر چه سریع‌ تر مساله را با پزشک خود در میان بگذارید.